طراحی سایت و بهینه سازی حرفه ای سایت در اصفهان

سئو و بهینه سازی سایت

 

سئو چیست و معنای لغوی سئو :

زمانی که شما دریک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتماً متوجه شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه گوگل نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتور های جستجو جالب و فریبنده هستند . بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید . اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطالب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند . بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر معروف شاید بتوان گفت که تقریباً همه افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند ، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO راشنیده اید و اما SEO چیست ؟

 

سئو(SEO)مخفف Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد .

سئو(SEO) یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند . بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید . اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم ازموتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند.

به عنوان مثال در گوگل و یاهو ، اکثر مردم فقطبه صفحه اول نتایج جستجو رانگاه می کنند . بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو ، این مساله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گیرد .

 

علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب تگ ها، متا تگ ها ، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند مطالعه می کند . موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله ی نرم افزار خزندگی (عنکبوت ) پیدا و فهرست بندی می کند .

متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمی کنند . برای مثال اگر صفحات وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد ، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد . یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند ، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است . بنابراین آنها می توانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند .

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجو مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند . هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب می کنید ، شما باید از این طراح درباره بهینه سازی موتورهای جستجو سئوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند . در صورتی که این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید نیست . این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که ساییتان بر روی وب قرار می گیرد شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود .