طراحی سایت و بهینه سازی حرفه ای سایت در اصفهان

تاثیر هاست و سرور در سئو سایت
سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
0 نظر
401 بازدید

تاثیر هاست و سرور در سئو سایت

آیا نوع هاست در بهینه سازی سایت تاثیر می گذارد ؟

انتخاب هاست در رتبه سایت و بازدید سایت چقدر اهمیت دارد ؟

چه هاستی برای بهینه سازی و سئو سایت مناسب است ؟

از کجا بفهمیم یک هاست سرعت خوبی برای سئو دارد یا خیر ؟

چگونه تشخیص دهیم که چه هاستی انتخاب کنیم که مورد پسند گوگل ، یاهو و بینگ باشد ؟

آیا هاست ایرانی برای سئو بهتر است یا هاست خارجی ؟

یکی از فاکتورهای گوگل در رتبه بندی سرور میزبان یا هاست آن است ، اما گوگل به نظر شما به چه مواردی از یک هاست دقت می کند . اولویت اول برای گوگل سرعت هاست یا سرور می باشد . خزنده های گوگل روزانه به میلیاردها وب سایت مختلف سر می زنند . و همین جمله کافیست که بدانید چقدر این سرعت هاست می تواند به سرعت خزش گوگل کمک کند . گوگل هم مثل ما انسانها منتظر می شود تا سایتی بالا بیاید و سپس در آن پیمایش می کند.

ااما اینکه چه هاستی بگیریم که سرعتش خوب باشد . باید بدانید که هاست های ایرانی سرعت بیشتری دارند و هاست های خارجی به مراتب کمی کمتر از هاست های ایران . در همه جای دنیا دسترسی به سایتی که هاست و سرور آن خارج از کشور باشد تنها سرعت ping بالاتری دارد و سرعت ping دارای استانداردهایی است که بسته به شرایط مختلف متفاوت است . سرعت بارگذاری صفحات سایت بعد از ping است که می تواند در سئو سایت شما تاثیرگذار باشد . اینکه هاست ایرانی بخریم یا هاست از کشورهای دیگر . نظرات مختلف است عده ای می گویند که هاست های ایرانی زیاد قطعی دارند و این موضوع بر سئو تاثیر گذار است ، عده ای مخالف این نظراند چون می گویند همه ی هاستهای ایران قطعی چندانی ندارند شاید چند ساعت در ماه که البته ما هم قبول داریم که برخی از شرکت های هاستینگ قطعی سایت تنها شاید چند ساعت در ماه باشد که آن هم زیاد تاثیر گذار بر سئو نیست . عده ای نیز می گویند هاست از امریکا بهتر است چون نزدیکتر به خزنده های گوگل است و سرعت بهتری برای پیمایش این  خزنده ها دارد. به شخصه من با هر دو نوع کار کرده ام و نتیجتاً هاست ایرانی را بیشتر می پسندم به دلایل متعددی .

 اما توجه داشته باشید اگر هاست ایرانی را انتخاب می کنید تحقیق کنید آیا از نظر پشتیبانی این شرکت قوی عمل می کند یا خیر یا چقدر جوابگو نسبت به مشکلات هستند .

یادتان باشد یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر سئو که مرتبط با سرور است ، مکان سرور و ارتباط آن با مکان بک لینک های سایت و کشور کاربران جستجو کننده در گوگل می باشد .

وقتی بک لینک های شما از کشور ایران و سرور شما نیز از کشور ایران و کاربرانی که IP ایرانی دارند در گوگل به جستجوی مطالب خود می پردازند احتمال اینکه سایت شما در نتایج اولیه دیده بشود بیشتر است .

IPسرورهم مورد دیگری است که بر روی سئو نیز تاثیر گذار است . دقت کنید آیا IP که روی آن سایت شما قرار دارد قبلاً اسپم شده و در لیست سیاه گوگل قرار نداشته باشد

سایتی که بک لینکهای آن از IP ها و یا C Class IP های خاص است . رتبه بهتری از گوگل دریافت می کنند . گوگل و موتورهای جستجو به این کلاس IP ها توجه می کنند . در حالت عادی یک سایت که دارای بک لینک طبیعی است ، از سایتهای مختلف با کلاس IP های مختلفی لینک دریافت می کند . گوگل به خوبی می داند بسیاری از کلاه سیاهکاران و وب مستران و سئو کاران مبتدی ، مجموعه ای بک لینک ها روی یک سرور یا روی یک C Class IP دارند . لذا با کاهش شدید اثر بک لینکهای که روی C Class IP هستند ، عرصه را برای این قبیل بک لینک  گرفتن تنگ  کرده است . استفاده از چنین سایتهای برای بک لینک توصیه نمی شود .

نویسنده: فاطمه باقری
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر